یا دانش‌بنیان یا هیچ!

اختراع، دریچه و گام نخست برای تجاری کردن فناوری است. بسیاری از شرکت‌های صنعتی و یا فناوران پس از ثبت اختراع و یا تکمیل فناوری خود به فکر ایجاد و یا تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان می‌افتند. (راستی فراموش نکنید برای دانش بنیان شدن نیاز نیست محصول شما ثبت اختراع داشته باشه، هر چند اختراع یک مزیت است).

 

خب، پرسش‌های مختلفی شرکت‌ها در این زمینه دارند از جمله اینکه محصول آنها دانش بنیان می‌تواند باشد یا خیر؟ احتمال آن چقدر است؟ چه مدارکی می خواهد و از این دست سوالات. ما در این مرحله هم کمک می‌کنیم تا شرکت‌ها بهینه‌ترین مسیر را انتخاب کنند و متناسب با نیاز آنها خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهیم.

طی این سال‌ها بیش از 57 شرکت به ما مراجعه کردند و مشاوره‌های تخصصی به آنها ارائه دادیم. برخی شرایط لازم را نداشتند، بعضی نقص در مدارک و بعضی هم ذهنیت اشتباهی از حمایت‌های دانش بنیان داشتند که سعی کردیم، راهنمایی خوبی داشته باشیم. البته به شرکت‌هایی هم کمک کردیم و به جمع شرکت های دانش بنیان پیوستند. تا یادم نرفته بگم ما بیل زنیم و اول باغچه خودمون رو بیل زدیم و تونستیم تو سه حوزه انتقال فناوری، ارزش گذاری دانش فنی و سرچ پتنت دانش بنیان شیم.

 

اگر بخواهیم چند مورد از پروژ های موفق شرکت مهرادتک در ثبت محصول دانش بنیان را نام ببریم میشه به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت ابزارسازان خلاق که از پیشروترین شرکت‌های تولید چرخ دنده های پیشرفته در کشور هست.

شرکت هوشمند سیستم ویستا که برای اولین بار گیت های فروشگاهی را به صورت صفر تا صد بومی سازی کرده است.

شرکت نانو جاذب های پیشرفته نانو به واسطه تولید فیوم سیلیکا (پودر اروزیل) که یک ماده وارداتی در تولید چسب است.

شرکت رایمند نیکو فراز ایرانیان که یکی از شرکت های خوب کشور در حوزه عارضه یابی و رفع عارضه هست.

از نظر شما این مطلب چقدر مفید بود؟
رویداد فولادی شو