نیاز به دانش فنی تولید پلاستی سایزر جدید در فرآیند تولید گرانول PVC

نیاز به دانش فنی تولید پلاستی سایزر جدید در فرآیند تولید گرانول PVC

مسئله و مشکل

پلاستی سایزرها یا نرم کن، نسبتا غیرفرار (عمدتا مایع) هستند و زمانی که با پلاستیک یا الاستومر ترکیب می شوند به بهبود پلیمر کمک می کنند. نرم کننده ها با کاهش ویسکوزیته مذاب پلیمر، جریان و ترموپلاستیسیته یک پلیمر را افزایش می دهند. پلاستی سایزرها عموما حاصل از استریفیکیشن بین اسید و الکل می باشد. پلاستی سایزرDOP پرمصرف ترین نرم کننده در صنعت پی وی سی می باشد که از واکنش فتالیک انیدرید و الکل 2-اتیل هگزانول بدست می آید. این روغن که یک نوع نرم کننده به شمار می آید، برای افزایش انعطاف و در عین حال مقاومت گرانول و نرم کردن آن استفاده می شود. در جهان به جز DOP پلاستی سایزرهای دیگری تجاری شده اند که هنوز در کشور تولید نشده اند. هر یک از این پلاستی سایزرهای جدید دارای خواص و کاربردهای ویژه ای هستند.

کاربردها

نرم کننده ها از جمله مواد افزودنی پرکاربرد در صنعت پلاستیک هستند و معمولاً از سایر مواد افزودنی استفاده شده در فرآوری پلیمر ارزان تر هستند. نرم کننده ها اغلب در PVC مورد استفاده قرار می گیرند. پی وی سی در تولید طیف گسترده ای از کالاها به صورت زیر کاربرد دارد:
پی وی سی نرم نشده (Unplasticized PVC) یا پی وی سی سخت: لوله و اتصالات، پروفیل درب و پنجره.

پی وی سی نرم شده (Plasticized PVC) یا پی وی سی منعطف: شیلنگ های صنعتی و باغبانی، سیم و کابل، فیلم پی وی سی، کف پوش، کاغذ دیواری، کفش، لوازم داخلی خودرو.

فناوری درخواستی

شرکت متقاضی نیازمند یک پلاستی سایزر جدید با خواص نزدیک به روغن DOP در فرآیند تولید PVC  می باشد که از نظر قیمت تمام شده مقرون به صرفه باشد.
لذا از همه ی فناوران و تیم های فناور دعوت به عمل می آید، در صورتی که در این حوزه طرح دارید، شرکت آمادگی لازم جهت سرمایه گذاری را دارد.

برنامه های همکاری

مشارکت در تولید
انتقال دانش فنی تولید صنعتی
اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید و یا مایل به همکاری در این زمینه هستید، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.
فناوری و توانمندی

چرا مهرادتک؟

  • شرکت دانش بنیان زیر نظر معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری
  • عضو شرکت های خدمات فناوری و مستقر در پارک علم و فناوری استان قم
  • کارگزار انتقال فناوری ستاد نانو در استان قم
  • کارگزار فن بازار شرکت شهرک های صنعتی استان قم
  • عضو کارگروه انتقال فناوری ایران و کره

رویداد فولادی شو