طرح سرمایه گذاری هیدروکربن های سبک و تقطیری

طرح سرمایه گذاری هیدروکربن های سبک و تقطیری

خلاصه طرح

ساخت پالایشگاه در منطقه ازاد جنوب کشور (آبادان، بوشهر، بندرعباس)
حداقل زمین ۱ هکتار
محصول تولیدی: هیدروکربن سبک/سنگین تقطیری، هیدروکربن سبک/سنگین بلندینگ
برج تقطیر با ظرفیت روزانه 125 تن
مخازن ذخیره 1500 تن
خط بلندینگ گرم و بسته بندی
سوله 300 متر
ساختمان اداری، پرسنلی ۲۴۰ متر
باسکول ۶۰ تنی

معرفی

این طرح مربوط به راه اندازی و ساخت خط تولید محصولات پالایشگاهی شامل هیدروکربن سبک/سنگین تقطیری، هیدروکربن سبک/سنگین بلندینگ در پالایشگاهی با ظرفیت 125 تن در روز می باشد. به منظور تولید محصولات پالایشگاهی مراحل مختلفی از جمله آماده سازی خوراک، واکنش، تقطیر و خالص سازی و ... باید انجام شود. در زیر معرفی و کاربرد محصولات به صورت مختصر توضیح داده شده است:

هیدروکربن سبک و سنگین تقطیری/بلندینگ

هیدروکربن سبک یا سنگین صرفا یک نام تجاری برای تقسیم بندی مشتقات نفتی بر اساس بازه تقطیر و چگالی می باشد. هرکدام ازاین تقسیم بندی ها می تواند بر اساس فرایند به چند دسته تقسیم شود .برای نمونه هیدروکربن سبک و سنگین می تواند از تقطیر مستقیم نفت خام یا بلندینگ حاصل شود. در تقطیر نفت خام هیدروکربن های سنگین محصول خروجی واحد تقطیر در خلا است. معمولا هیدروکربن های سنگین در بازه تقطیر بالای 400 درجه سانتیگراد و دانسیته 900 به بالا قرار می گیرند و نسبت به هیدروکربن های سبک از گرانروی بالاتری برخوردارند، اغلب آنها تیره رنگ و معمولا سیاه می باشند. هیدروکربن‌های سبک و سنگین حاصل از بلندینگ صرفاً یک نام تجاری بوده که عموماً از ترکیب مواد مشخص تا رسیدن به مشخصات مطلوب از نظر کیفیت و خواص فیزیکی از جمله دانسیته، فلش پوینت، رنگ و شفافیت و کاهش ویسکوزیته انجام می‌گیرد. بلندینگ، میکس و مخلوط کردن دو یا چند هیدروکربن سبک و سنگین در یک سیلندر واحد را می‌گویند. بیشتر هیدروکربن‌های سبک‌تر و باارزش‌تر به عنوان ماده اولیه بنزین و سوخت جت مورد استفاده قرار می‌گیرند‌، درحالی‌که هیدروکربن‌های سنگین‌تر با نقطه‌جوش بالاتر ممکن است برای موتورهای درون‌سوز دیزلی، سوخت‌های سنگین، مشعل‌های خانگی و صنعتی و روغن‌های روان‌کننده استفاده شوند.

برنامه همکاری

این طرح با ظرفیت 125 تن در روز با قابلیت تولید محصولات هیدروکربن سبک/سنگین تقطیری و هیدروکربن سبک/سنگین بلندینگ، دانش فنی راه اندازی صفر تا صد خط تولید (طراحی مفهومی، ساخت و تامین تجهیزات، نصب، راه اندازی و بهره برداری) را در شرایط زیر دارد و آماده ارائه به سرمایه ­گذاران و فعالان صنعتی محترم می باشد:
  • در زمینی به مساحت 1 هکتار با قابلیت اجرا،
  • تامین تجهیزاتی برای خط تولید از جمله راکتور، برج تقطیر، واحد تصفیه، مخازن ذخیره و ....

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید و یا مایل به همکاری در این زمینه هستید، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

 

فناوری و توانمندی

چرا مهرادتک؟

  • شرکت دانش بنیان زیر نظر معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری
  • عضو شرکت های خدمات فناوری و مستقر در پارک علم و فناوری استان قم
  • کارگزار انتقال فناوری ستاد نانو در استان قم
  • کارگزار فن بازار شرکت شهرک های صنعتی استان قم
  • عضو کارگروه انتقال فناوری ایران و کره

رویداد فولادی شو